:: suivant >>
éditer :: []->

https://avrupacerrahi.com.tr/hemoroid-basur-nedir/
Hemoroid yani yaygın ismi ile basur, makat bölgesindeki genişlemiş damar yumaklarıdır.Bu yumaklar hemoroid memesi olarak gözlenir. Mayasıl olarakta adlandırılır. Makat bölgesinde bulunan damarların şişmesi ve meme oluşumu ile ortaya çıkar. Hemoroid damarların varisleşmesi şeklinde de tanımlanabilir. Genellikle makattaki basıncın artmasıyla ilişkilidir.

Hemoroid (Basur) hastalığı oldukça yaygın bir şekilde her yaşta, her cinsiyette görülebilir.


İstanbul’da Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl dönmesi (pilonidal sinüs), cilt altında biriken kılların oluşturduğu enfeksiyonlu bir durumdur ve genellikle cerrahi müdahale gerektirir. İstanbul, kıl dönmesi tedavisi için geniş bir seçenek yelpazesi sunan bir şehirdir.

https://www.proktoloji.com.tr/istanbulda-kil-donmesi-tedavisi/

Evde Siğil Nasıl Yok Edilir?
Siğil, ciltte yaygın olarak görülen, pütürlü ve sert büyümelerdir. Siğiller genellikle Human Papillomavirus (HPV) enfeksiyonu sonucu oluşur. Evde siğilleri yok etmek için çeşitli doğal ve tıbbi yöntemler mevcuttur.

https://genitalsigil.com.tr/evde-sigil-nasil-yok-edilir/

Fistül Ameliyatı Sonrası Tekrarlar mı?

Anal fistül, anüs ve cilt arasında anormal bir bağlantı oluşturan bir enfeksiyon durumudur. Bu durum genellikle cerrahi müdahale gerektirir. Ancak, fistül ameliyatı sonrasında hastaların en sık merak ettiği konulardan biri, fistülün tekrar edip etmeyeceğidir.

https://www.fistul.com.tr/fistul-ameliyati-sonrasi-tekrarlar-mi/

https://fissur.com.tr/anal-fissur-neden-olur/

https://www.yasirgozu.com/anal-fistul-ameliyati-komplikasyonlari/